O pohár starosty města aneb když jeden bod rozhoduje o medaili...

/03.06.2016

Poslední květnový den se žáci 1. stupně opět zúčastnili atletických závodů O pohár starosty města Uherský Brod. Dvě družstva naší školy si poměřila své síly se sedmnácti dalšími družstvy z patnácti škol Uherskobrodska. Družstvo A tvořili Barbora Kunčarová a Martin Kubiš (2. ročník), Tereza Machalová a Patrik Vacula (3. ročník), Nela Bábíčková a Michael Christov (4. ročník), Karolína Prajzová a Šimon Klon (5. ročník). V družstvu B byli Natálka Urbánková a Tomáš Chromek (2. ročník), Daniela Šprtelová a Adam Zatloukal (3. ročník), Simona Vokšická a Jáchym Vrba (4. ročník), Katka Harnová a Tomáš Řihák (5. ročník). Na hřišti ZŠ Pod Vinohrady závodníky svými slovy povzbudil i pan starosta Patrik Kunčar. Ale to už všichni netrpělivě podupávali a mysleli spíše na první disciplínu, sprint na 60 metrů. Nervozita opadla, slunce hřálo čím dál víc a závody pokračovaly. Druháci skákali z místa, třeťáci měli autové vhazování míčem, čtvrťáci házeli míčkem a páťáci skákali do dálky. Na závěr se běžely štafety. Nebojovalo se jenom o pohár pro nejlepší družstvo, ale také o medaile za jednotlivé disciplíny. Nejcennější kov si odnesla Nela Bábíčková za hod míčkem a Terezka Machalová za autové vhazování. Ta dokonce svým výkonem 7,90 m “přehodila” i kluky! Stříbrnou medaili vybojoval ve sprintu Adam Zatloukal. I výkony ostatních byly kvalitní (Patrik 5. v běhu a 7. v hodu, Barunka 6. ve skoku, Nela a Karolína 6. v běhu, Martin 7. ve skoku, Natálka 8. ve skoku, Michael 8. v hodu, Šimon 8. ve skoku). Při vyhlašování umístění družstev už bylo pořádné horko a teplota ještě stoupla, když pan ředitel Moštěk řekl, že mezi 2., 3., 4. a 5. místem je rozdíl jednoho bodu. Družstvo A tak skončilo těsně za medailovým umístěním, na 4. místě. Loňské 3. místo jsme sice neobhájili, přesto patří všem našim závodníkům poděkování za houževnatost a nadšení pro závodění. Přejeme vám hodně dalších sportovních úspěchů.

Jana Bičanová

Fotogalerie

 

Úspěch v Memoriálu Mgr. Milana Lásky v basketbalu

/28.04.2016

Družstva mladších žaček a mladších žáků obsadila 1. místa v 11. ročníku Memoriálu Mgr. Milana Lásky v basketbalu, který se konal 27. 4. 2016 ve sportovní hale Uherský Brod. Družstva se utkala se všemi soupeři ve své kategorii. V soutěži mladších děvčat si poměřily své síly tři družstva. K prvnímu zápasu naše děvčata nastoupila proti týmu Gymnázia a vyhrála v poměru 45:21. Vítězná jízda pokračovala i ve druhém zápase proti ZŠ Pod Vinohrady v poměru nastřílených bodů 26:6. Vítězný tým naší školy hrál ve složení: Mihlová Kristýna, Horáková Diana, Vidrmanová Kristýna, Ševčíková Amálie, Vokšická Lucie, Kročilová Eliška, Kmentová Simona, Janků Daniela, Smrtková Miroslava a Vaškových Alžběta. Chlapci se utkali se čtyřmi soupeři a postupně se rozehráli ke svému nejlepšímu výkonu v závěrečném zápase, který byl přímým soubojem o 1. místo. Výsledky mladších žáků: Gymnázium JAK 33:6, ZŠ Luhačovice 13:4, ZŠ Na Výsluní 17:13, ZŠ Pod Vinohrady 26:24. Družstvo tvořili: Jonáš Balija (75 bodů), Martin Kadlčík(2), Libor Chovánek(4), Matěj Hřib(6), Václav Zahálka(2), Adam Blaha, Štěpán Mimochodek, Tadeáš Fojtách a Adam Šmíd. Nejvíce se o naše umístění zasloužil nejlepší hráč našeho týmu a celého turnaje Jonáš Balija. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme jim pevné zdraví a další sportovní úspěchy.

Za kabinet Tv Blanka Kňazejová

Fotogalerie

 

Nový systém vstupu a evidence příchodů

/20.3.2016

V průběhu března 2016 je ve škole zaváděn pro žáky nový systém vstupu a evidence pozdních příchodů pomocí čipu. Od 8.00 do 12.00 budou žáci vstupovat do školy hlavním vchodem (od Mariánského náměstí) za použití čipu, který jim odemkne vchod a zaznamená jejich příchod, ostatní vstupy do školy jsou od této doby uzavřeny. Žáci budou používat čip, který mají k evidenci obědů. V případě, že se v jídelně nestravují, zakoupí si čip za 36,-Kč pro evidenci vstupu do školy. V případě ztráty čipu si zakoupí nový. Je však třeba, aby si nechali čip znovu načíst do systému, aby byl funkční. Příchod a odchod ze školy v běžnou dobu zůstává nezměněn. Žáci používají vstupy od šaten a 1. třídy přes budovu čp. 40. Zavedení nového systému zpřehlední docházku žáků pro potřeby školy i Vás, rodičů.

Fotogalerie

 

Brodský zpěváček

/20.3.2016

Ve středu 16. 3. 2016 se uskutečnila již tradiční 24. Přehlídka lidových písní školních družin - Brodský zpěváček. Tuto akci organizovala naše Školní družina Mariánské náměstí ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Uherském Brodě. V krásných prostorách Domu dětí se sešly letos tyto školní družiny: ŠD Březová, ŠD Havřice UB, ŠD Drslavice, ŠD Nezdenice, ŠD Prakšice, ŠD Horní Němčí, ŠD Vlčnov a ŠD Mariánské náměstí UB. Mezi pozvanými hosty byla paní Elen Fremlová z Odboru školství, kultury a sportu MěÚ, paní Irena Krejsová z Domu kultury, zástupkyně ZŠ Mariánské náměstí v Uherském Brodě Jitka Hudečková a ředitel Domu dětí a mládeže Aleš Řezníček.

Děti nejen zpívaly, ale některé z nich také hrály na hudební nástroje. Krásné lidové písničky dokreslovaly náš slovácký folklor a často rozveselily i svým poselstvím. Dozvěděli jsme se, co je láska po slovácku a kolik může mít podob. Všechny děti se velmi snažily. I když hlásek občas přeskočil, radost ze zpěvu byla nepřehlédnutelná. Zvláště tehdy, kdy zpěváčci dostali příležitost si svůj zpěv vylepšit novým vystoupením. Nechybělo ani promítání fotografií z minulých ročníků a hudebně pohybová hra. Na závěr si děti odnesly individuální ocenění, certifikáty a odměny v podobě Zpěvníků lidových písní, malovaných kamínků a dalších drobností. Děkujeme všem dětem za účast i jejich paní vychovatelkám, které děti doprovázely.Těšíme se na další zpěvavé setkání příští rok na jaře.

Fotogalerie

 

Živá historie

/20.3.2016

Chcete vědět, jak se oblékali lidé v renesanci, jaké pohádkové bytosti si vymysleli naši předkové či jak se získávalo ve středověku přiznání od obviněných, jaké postavení ve společnosti měl kat a jak se trestaly vážné přestupky a zločiny? Žáci se toto dozvěděli a také někteří sami vyzkoušeli a prožili v úterý 15. 3. při vystoupení pana Pěnkavy a jeho syna. Cílem projektu Faber je vytváření živouc

í historie různých dob a na naši školu přijíždí realizátoři projektu již řadu let. Vždy se jejich vystoupení setkává s velkým ohlasem žáků i pedagogů. Realizátoři právě pro svoji originalitu, jedinečnost a přínosnost projektu obdrželi záštitu České komise pro UNESCO. Jejich pořad byl opět obohacením výuky dějepisu pro žáky celé školy.

Fotogalerie

 

Velikonoční dílny

/20.3.2016

V pátek 11. 3. 2016 se ve školní jídelně uskutečnily každoroční Velikonoční dílny, které nám připomněly, že se opět blíží čas Velikonoc. Velmi děkujeme nejen paní předsedkyni IRPŠ Dagmar Měřínské, která ve funkci předsedkyně sdružení rodičů zaštiťuje tuto krásnou a vyhledávanou akci, ale i všem maminkám, paní učitelkám i starším dětem, které se dílen účastní již na pozici instruktorek. Všichni společně pomáhali zrealizovat nové zajímavé nápady na výrobu velikonočního zdobení. Jako vždy byl velký zájem o velikonoční vajíčka, věnečky, přáníčka a keramiku, objevily se i nové nápady na velikonoční výzdobu (zdobené velikonoční talířky, napichovátka do květináčů či netradiční vajíčka s čepičkami a zajíčci). Organizátoři přicházejí každoročně s novými a neotřelými nápady. Všechny děti i dospělí si páteční odpoledne užili a domů si odnášeli vlastnoručně vyrobený pozdrav jara.

Fotogalerie

 

Recitační soutěž

/20.3.2016

Dne 10. března proběhlo v Uh. Hradišti okresní kolo recitační soutěže. Naši školu zastupoval Martin Talaš z 1.A, Honza Krchňáček ze 4.A a Kryštof Švehlík ze 6.A. Do krajského kola, které bude 21. dubna v Uh. Hradišti, postoupil Kryštof Švehlík. Všem recitátorům děkujeme a Kryštofovi přejeme mnoho úspěchů.

Mgr. Marie Kučerová

 

Beseda o Tanzánii

/20.3.2016

V pátek 4. března zavítala na naši školu Eliška Nováková, která se vrátila nedávno z partnerské školy v Simike v daleké Tanzánii. Uskutečnila pro žáky 4., a 5. ročníků besedu o zemi, která již řadu let není pro naše děti jenom zemí v Africe díky Nadaci Bez mámy a projektu „Škola škole“. Dětem povyprávěla o svém cestování, a jak byla částka 7 350,- Kč, kterou jsme v závěru roku sdružení věnovali, využita. Letos se sdružení rozhodlo po prohlídce africké školy částku věnovat na opravu střechy a štítu školy, protože jim vítr část střechy poboural a do třídy zatěká. Vypadá to, že do budoucna bude potřeba vybudovat další třídu, protože děti se musí částečně učit i venku. Jsme rádi, že peníze věnované na koncertu pro Tanzánii posloužily dobrému účelu a stále pomáhají dětem ve vzdálené zemi.

Fotogalerie

 

Žáci 1. stupně bojovali na Atletické halové olympiádě

/15.3.2016

Dne 9. března se žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd zúčastnili Atletické halové olympiády 1. stupně v Uherském Hradišti. Mladší žáci a žákyně (3. ročník) a starší žáci a žákyně (4. - 5. ročník) soutěžili v disciplínách sprint 30 m, vytrvalostní běh, hod míčkem, skok z místa. Jako družstvo startovali všichni ve štafetovém běhu.

Naši školu reprezentovali a o co nejlepší umístění s velkým zápalem a odhodláním bojovali v mladší kategorii Barbora Dostálková, Tereza Machalová, Klára Novotná, Daniela Šprtelová, Josef Berka, Filip Hegr, Patrik Vacula, Adam Zatloukal; ve starší kategorii Nela Bábíčková, Nela Jiříčková, Adriana Marečková, Karolína Prajzová, Šimon Klon, Tomáš Králík, Adam Michalec a Tomáš Řihák.

V konkurenci 15ti zúčastněných škol z okresu Uherské Hradiště jsme dosáhli pěkných výsledků. Medailové pozice vybojovali Josef Berka (3. místo skok z místa), Nela Bábíčková (2. místo skok z místa), těsně pod stupni vítězů skončili hned čtyři žáci, a to Adam Zatloukal, Daniela Šprtelová, Filip Hegr a Tomáš Králík. Všichni ostatní žáci svým umístěním rovněž získali body pro školu, které nás v součtu vynesly na celkové sedmé místo.

Všem sportovcům blahopřejeme a už nyní se těšíme na venkovní atletickou olympiádu.

M. Bábíčková, J. Bičanová

Fotogalerie

 

Projekt EDISON

/29.2.2016

V týdnu od 22. do 26. února 2016 zavítali opět na naši školu v rámci projektu EDISON tři zahraniční studentky, aby obohatily výuku anglického jazyka žákům 2. stupně a pátých tříd a seznámily je s reáliemi zemí, odkud pocházejí. Tento projekt koordinuje studentská organizace AIESEC a naši školu tentokrát navštívily Ziyi Jiang z Číny, Ani Urushadze z Gruzie a Belinda Zen Santoso z Indonesie. Díky vyučujícím angličtiny i hostitelským rodinám, poznaly zahraniční studentky i zajímavá místa našeho města a regionu, především tradiční zvyky a folklor, který je velmi zaujal. Naši žáci se pak díky prezentacím, které si studentky připravily, seznámili s těmito vzdálenými zeměmi, odlišnými tradicemi, zvyky i školským systémem. Procvičili si svoji angličtinu nejenom pasivně, ale zahrnuli naše hosty i spoustou všetečných otázek. Na závěr jim naši žáci poděkovali ručně vyrobenými keramickými figurkami známého Krtečka a diplomem, což se setkalo s jejich nadšeným ohlasem. Tento oboustranně přínosný projekt se mohl již po několikáté uskutečnit díky ochotě a obětavosti hostitelských rodin a finančnímu příspěvku Nadace bratří Lužů, kterým tímto patří naše velké poděkování.

Jitka Hudečková

Fotogalerie

 

Recitační soutěž

/25.2.2016

Dne 17. února proběhlo na Domě kultury v Uherském Brodě okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovali: Martin Talaš 1.B, Antonie Ševčíková 1.B, Šimon Neděla 3.B, Tereza Martišová 3.B, Veronika Škubníková 4.B, Jan Krchňáček 4.A, Viktorie Šišperová 5.A, Kryštof Švehlík 6.A, Ondřej Machálek 6.A, Adéla Zubíková 6.B, Hana Svitáková 8.A a Eliška Anna Nesázalová 8.A. Do okresního kola, které proběhne 10. března v Uherském Hradišti, postoupil Martin Talaš z 1.A (2. místo), Veronika Škubníková ze 4.B (3. místo), Kryštof Švehlík ze 6.A (1. místo). Ocenění poroty získal Honza Krchňáček ze 4.A. Všem dětem děkujeme za pěkný přednes vybraných básní a textů. Postupujícím budeme držet „palce“ v okresním kole.

Mgr. Marie Kučerová

Foto 1, foto 2

 

Život dětem - poděkování

/21.2.2016

Život dětem tímto srdečně děkuje dětem, rodičům a zaměstnancům Základní školy, Mariánské náměstí 41, Uherský Brod a účast při sbírce ve školním roce 2015/2016 a finanční částku 3 960 Kč získanou prodejem předmětů s logem Život dětem. Částka bude použita na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a to konkrétně na pořízení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních pobytů apod.. Děkujeme Vám, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Certifikát

 

Výsledky zápisu žáků do 1. tříd ve školním roce 2016/17

/21.1.2016

V úterý 19. ledna 2016 proběhl na naší škole zápis žáků do 1. tříd. K zápisu přišlo do naší školy 62 dětí, zapsáno bylo 55 dětí, o odklad si u zápisu požádali rodiče 7 dětí. Dle zveřejněných kritérií jsme do prvních tříd přijali v současnosti 51 dětí, ostatní zájemci, kteří se dostavili k zápisu na naši školu, budou písemně informováni o nepřijetí na naši školu. Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí k základnímu vzdělávání si můžete vyzvednout osobně v kanceláři školy u paní Tamary Gálové od pátku 22. 1. 2016.

Bohuslav Jandásek v. r.
ředitel školy

Výsledky zápisu dle identifikačních čísel žáků

 

Prožili jsme "Sportovní den se SAZKA OLYMPIJSKÝM VÍCEBOJEM"

/21.01.2016

Naše škola se i tento školní rok zapojila do projektu Sazka Olympijský víceboj, který nabízí sportovní náplň pro všechny děti. (Vše o projektu zde.) Cíl je jediný - rozhýbat děti, povzbudit je ke sportování pro radost nebo v nich probudit touhu ukázat sportovní talent. Hlavní je, aby se sport stal přirozenou součástí zdravého životního stylu dětí. Skvělou motivací je sportovní vysvědčení, které dětem ukáže jejich silné sportovní stránky a také možnost probojovat se až do republikového finále v rámci OVOV, což už se dvěma žákyním naší školy podařilo!

Další motivací je setkání s olympioniky a to díky možnosti vyhrát pro školu "Sportovní den se Sazka Olympijským vícebojem". Podařilo se. Po splnění zadaných kriterií byla naše škola jako jedna ze dvou škol v kraji vybrána!

A tak v pondělí 18. ledna zažili žáci ZŠ Mariánské náměstí jedno krásné sportovní dopoledne! Zasportovali jsme si přímo pod dohledem olympioničky Šárky Kašpárkové a odborného týmu, který s ní do Uherského Brodu přijel.

Ale popořádku. Celá příprava na tento den nebyla jednoduchá. Po prvotní radosti, že k nám zavítají ambasadoři projektu, nastala otázka, kde budeme v tomto zimním čase sportovat. Věděli jsme, že naše tělocvična to díky své velikosti nebude. A tak se rozjely přípravy na plné obrátky. Velký dík za přípravu krásné sportovní události patří paní učitelce Blance Kňazejové, panu řediteli Bohuslavu Jandáskovi, a také všem učitelům; ti se svými žáky plnili a nadále plní v rámci tělesné výchovy disciplíny Sazky olympijského víceboje. To byl základ pro získání Sportovního dne s olympioniky.

Sportovní den se Sazka olympijským vícebojem připadl na mrazivé pondělí, které jsme strávili všichni žáci i učitelé v uherskobrodské sportovní hale. Ta poskytla jak perfektní zázemí divácké, tak sportovní.  A tak v osm hodin ráno již bylo hlediště plné žáků a jejich třídních učitelů. Beseda s mistryní světa v trojskoku z roku 1997, Šárkou Kašpárkovou, mohla začít…

Šárka nejprve představila sportovce, kteří s ní do Uherského Brodu přijeli. Jedním z nich byl i její bývalý trenér, nyní životní partner Michal Pogány. Šárka připomněla nejen své sportovní úspěchy, ale i účast v televizní soutěži Star Dance. Její obdivuhodné výkony jsme měli možnost shlédnout na plátně umístěném na sportovní ploše. Na řadu přišly i mnohdy zajímavé dotazy našich žáků.

Po ukončení besedy jsme již začali sportovat. Na sportovní ploše na děti čekaly připraveny čtyři stanoviště s disciplínami, které plníme v rámci hodin tělesné výchovy, a to T-běh, zkrácené sed-lehy, hod basketbalovým míčem a skok daleký z místa pro 1. stupeň či trojskok odrazem snožmo pro 2. stupeň. Na stanovištích se postupně vystřídaly od nejmladších po nejstarší všechny ročníky (mimo žáků druhých tříd, kteří měli plavecký výcvik).  Všechny výkony byly okamžitě zaznamenávány do adminu, ale i nadále mají děti možnost své osobní výkony v hodinách tělesné výchovy zlepšovat.

Nikdo nevyhrál, nikdo neprohrál. Všichni si zasportovali. Někteří získali motivaci pro zlepšení svých osobních výkonů, jiní jsou odhodlaní pro ně udělat maximum. A dobrá nálada jen dokreslovala výjimečnost této sportovní události.

Martina Bábíčková

Fotogalerie (foto Markéta Švehlíková)

Sportovní den ZŠ Mariánské náměstí se Šárkou Kašpárkovou (autor Markéta Švehlíková)

A kdo je vlastně Šárka Kašpárková? Odpovědi na tuto otázku hledali naši páťáci...

Šárka Kašpárková

Ahoj. Jmenuji se Šárka Kašpárková. Dnes vám něco o sobě povím. Příběh začal 20. května 1971 v Karviné. Tam jsem se narodila. Bylo to za doby Československa. Teď toho trochu přeskočíme… A tady to je. Na základní škole jsem začínala se sportem jménem basketbal, ale časem jsem přecházela, přecházela a přecházela… No to už by stačilo. Přecházela jsem na atletiku. Ještě jsem vám něco utajila. Jsem narozena ve znamení býka. (Ale to není moc důležité.)
Teď se zase přesuneme v čase dopředu. Jsem česká sportovkyně, basketbalistka, bývalá atletka, skokanka do výšky a trojskokanka. Řeknu vám, proč bývalá atletka. Atletickou kariéru jsem totiž ukončila v roce 2006. Můj trenér (Michal Pogány) je můj životní partner. Je napůl Maďar a napůl Slovák… To nikdo nesmí vědět.
Dále se vám zase pochlubím. Jsem bronzová medailistka z Olympijských her 1996 v Atlantě a jsem mistryně světa roku 1997. Teď je mi 44 let. Ano správně merčíte. Zase jsme se přesunuli v čase. Dále jsem tancovala v televizním pořadu Star Dance s nejvyšším tanečníkem v zemi. (Myslím). Již mám dítě. Hurá!!! Jmenuje se Terezka a je jí 15 let. Mám psa. Ale to je taky tajemství pssss … Tak a to je všechno.

Viktorie Šišperová, 5. třída

 

Projekt „Mám toho, kdo mi pomůže“ pokračuje

/04.01.2016

Dne 26. 11. 2015, ve čtvrtek nás do hodiny matematiky 9. A a hodiny českého jazyka 9. B přišli navštívit naši malí kamarádi z prvních tříd. Náš pan učitel Horák připravil pracovní list, který jsme společně počítali. Pracovní list měl vánoční tématiku a nám všem se moc líbil. My, deváťáci, jsme vypočítali příklady a prvňáčci si z výsledků přečetli po slabikách VÁ-NO-CE. 

V 9. B měla zase paní učitelka Šišperová připravený tématický pracovní list k úryvku, kterou deváťáci prvňáčkům přečetli. Prvňáčci si jej za pomoci svého kamaráda deváťáka vypracovali a odnášeli si ho domů k vybarvení.

Náš vánoční program pokračoval. Ve čtvrtek 10. 12. 2015 jsme se opět s prvňáčky sešli, už jsme nepočítali ani nečetli, ale vyráběli vánoční ozdoby. Stříhali jsme, lepili, vyráželi a moc jsme si to užili. Prvňáčci se pak rozhodli, kterou ozdůbku si pověsí na třídní stromeček a kterou si odnesou domů jako památku na společné dílničky s deváťáky.

Už se těšíme na pololetní  soutěž v pexesu. 

za deváťáky K. Michalcová  a K. Matyášová  

Fotogalerie

 

Vánoční laťka: soutěž ve skoku vysokém

/04.01.2016

Naše škola již tradičně pořádala ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v rámci Uherskobrodské žákovské sportovní ligy soutěž ve skoku vysokém. Letošního ročníku soutěže, který proběhl v pondělí 21. prosince 2015, se zúčastnily 4 školy – ZŠ Mariánské náměstí, ZŠ Po Vinohrady, ZŠ Na Výsluní a družstva děvčat Gymnázia JAKUB. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (mladší a starší žáci a žákyně) a o celkové umístění škol. To vše za podpory diváků, žáků 2. stupně pořádající ZŠ Mariánské náměstí. A ti se mohli zapojit do divácké tipovací soutěže.

Celkově zvítězila ZŠ Pod Vinohrady. Naší škole se nepodařilo obhájit loňské a předloňské vítězství a skončili jsme na druhém místě. Přesto děkujeme všem závodníkům za pěkné výkony a vzornou reprezentaci školy. Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout níže.

Výsledková listina vánoční laťky

 

 

Zpívání radost přináší...

/30.12.2015

V předvánočním čase proběhla na naší škole řada pěkných aktivit. Jednou z nich bylo tradiční zpívání našich žáků a žákyň v DZP v Uherském Brodě, které se uskutečnilo v pátek 18. 12. 2015. Domov pro osoby se zdravotním postižením (DZP) poskytuje celoroční i týdenní péči lidem se zdravotním postižením, kteří žijí v našem kraji. Zařízení ale také nabízí odbornou péči lidem z jiných částí republiky.

Uživatelé domova a jeho zaměstnanci vyslechli vánoční program žáků a žákyň šestého ročníku, který byl sestavený ze známých i méně známých vánočních koled. Vystoupení bylo pro účinkující i pro posluchače velkým zážitkem. Obyvatelé domova s nadšením poslouchali. Žáci nejen předvedli své vystoupení, ale získali i cennou lidskou zkušenost. Všem vystupujícím patří velké poděkování za přípravu, vystoupení a reprezentaci naší školy na veřejnosti.

Mgr. Jana Nožičková

Fotogalerie

 

Vánoce s knihovnou

/18.12.2015/ 

Ve čtvrtek 17. prosince si dívky ze školní knihovny přichystaly program pro naše prvňáčky. Naše knihovnice se převlékly do kostýmů čertů a jednoho andílka. Na úvod setkání přečetly pohádku o Mikuláši, čertíku Bobinovi a andílku jménem Madlenka. Děti si při čtení značily na papír čárky, kolikrát se v pohádce objeví jméno čertíka a andělíčka. Potom měly za úkol vymyslet pro čertíka a andílka jméno. Poté následovala anglická slovíčka, která se žáčci pokoušeli naučit, což jim moc šlo. Jakmile si zapamatovali anglická slovíčka, zahráli si pohádkové pexeso a nejlepší hráči byli odměněni. Dále jsme jim rozdaly obrázky s vánočním motivem, které si vymalovávaly. Jak dětem z 1. A, tak i dětem z 1. B se moc dařilo. Tímto děkujeme paním učitelkám i žáčkům, že s námi tak mile spolupracovali na mikulášském dopoledni!

Vaše knihovnice

P. S. A která anglická slovíčka jsme se společně naučili?
Snowman – sněhulák, Christmas tree – vánoční stromek, present – dárek, decoration – baňka, candle – svíčka, angel – anděl

Fotogalerie

 

Charitativní vystoupení pro Prokopa

/16.12.2015

Dne 10. 12. 2015 se uskutečnilo charitativní divadelní představení v C.K. divadle Pluto v Plzni, jehož výtěžek byl věnován Prokopu Pospíšilovi, žáku 9. A třídy naší školy. Prokop se narodil ve 26. týdnu a je postižený dětskou mozkovou obrnou – nejtěžší formou. I když je Prokop upoután na invalidní vozík, se svým postižením zdárně bojuje nejen formou náročných fyzioterapeutických cvičení, ale i aktivní pravidelnou a důslednou přípravou do školy. Prokop patří k vynikajícím žákům třídy a v současné době se pilně připravuje na přijímací řízení na střední školu. Je zřejmé, že tohle vše je možné jen díky tomu, že Prokop má navzdory svému onemocnění štěstí na lidi kolem sebe a to jak v soukromém životě, tak i ve škole. Proto bych chtěl poděkovat všem, kteří se snaží Prokopovi pomáhat v různých nestandardních situacích, které by bez pomoci druhých jen těžce zvládl – jeho rodině, mým kolegům ve škole, jeho spolužákům, kamarádům a nyní Břežanskému ochotnickému spolku, který odehrál ve čtvrtek 10. 12. pro Prokopa divadelní představení od francouzského autora Francise Vebera s názvem Blbec k večeři. Veleúspěšnou komedii, kde bláznivé situace plné nepředvídaných rozuzlení neberou konce, si ochotnický spolek upravil a zasadil do současného českého prostředí. V roce 1998 se tahle konverzační komedie stala s více než 9 milióny diváků druhým nejnavštěvovanějším filmem ve Francii po filmu Titanic. Celý večer byl naprosto jedinečným zážitkem. I když se Prokop nemohl tohoto představení osobně účastnit, jelikož tou dobou byl na ozdravném rehabilitačním pobytu, měl jsem příležitost díky podpoře vedení naší školy od něj pozdravovat všechny diváky a upřímně všem poděkovat za finanční příspěvek, který byl vybrán. Po odečtu všech finančních nákladů bylo Prokopovi předáno 3 100 korun, z čehož měl Prokop a jeho rodina velikou radost.

Na konci představení se principál Břežanského ochotnického spolku rozloučil slovy, která hovořila z duše všech zúčastněných: „Celý tento večer nebyl zorganizován jen pro peníze, ale hlavně proto, abychom Prokopovi vyjádřili svou podporu a veliký respekt těm, kteří Prokopovi pomáhají. Doufáme, že peníze jeho rodině alespoň trochu pomohou a že se na nás někdy Prokop přijde osobně podívat. Vám všem v sále děkuji, že jste přišli a finančně tak přispěli na dobrou věc.“

A mně nezbývá, než souhlasit a popřát jak Prokopovi, tak břežanskému divadlu obligátní a divadelní: „Zlomte vaz“. 

Zdeněk Horák, třídní učitel 

Fotogalerie

 

Vánoční koncert pro Tanzánii

/13.12.2015

V pondělí 7. prosince se uskutečnil v sále ZUŠ již tradiční benefiční „Koncert pro Tanzánii“, který připravili žáci ZŠ Mariánské náměstí pod vedením paní učitelky Lenky Šišperové. Výtěžek z koncertu putuje vždy k Nadaci Bez mámy na projekt „Škola škole“. Na letošním koncertě ji zastupoval její zakladatel Ondřej Horecký. Dětem se podařilo díky krásnému vystoupení, na které se již každoročně těšíme, a také při akcích, které pořádáme ve škole v průběhu roku (Den otevřených dveří, beseda o Tanzanii) získat 7350,- korun. Celkem jsme již přispěli na partnerskou školu od roku 2007 částkou 73949,- Kč. V letošním roce poputují peníze na dostavbu mateřské školy, která je součástí základní školy. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci koncertu a také všem, kteří přispívají na tento náš dlouholetý projekt a učí své děti pomáhat těm, kteří naši pomoc potřebují.  Pokud se o našem projektu Škola škole chcete dozvědět víc, navštivte webové stránky www.bezmamy.cz.  

Fotogalerie

 

Vánoční dílny

/13.12.2015

V pátek 11. prosince se ve školní jídelně na Mariánském náměstí uskutečnily tradiční Vánoční dílny, které mohou být realizovány především díky sdružení rodičů IRPŠ a našim paní učitelkám. Velkými pomocníky jsou i starší žáci, kteří se stávají pomocníky těm nejmenším. Dílny se opět velmi vydařily a děti si odnášely spoustu krásných vánočních dekorací i dárečků pro své blízké. Tradičně byl velký zájem o vánoční svíčky z včelího vosku, sypané svíčky, věnečky, ručně vyráběné vánoční přání a keramiku. Na děti čekaly i novinky: sněhuláci, zvonečky, ozdoby do květináčů i na stromeček. Tvořili všichni, nejenom děti, ale i rodiče, prarodiče a další návštěvníci dílen, a bylo jich nepočítaně. Díky organizátorům, na nás dýchla předvánoční atmosféra a všichni účastníci se alespoň na chvíli zastavili ve svém předvánočním shonu a užili si s dětmi klidnou a pohodovou atmosféru, plnou tvoření a vánočních koled. Děkujeme všem, kteří si našli čas v této předvánoční době a věnovali volné odpoledne našim dětem. Krásné a pokojné Vánoce všem.

Fotogalerie

 

Úspěch našich žáků na 5. Dětské vědecké konferenci PřF UK Praha

/20.11.2015

Již po páté  se sešly na půdě Přírodovědné fakultě UK Praha na dva dny děti ve věku desíti až osmnácti let, aby nahlédly do vědeckého světa. Přijely v pátek 6. 11. 2015 z různých koutů nejen České republiky, ale i Slovenské, aby se zúčastnily 5. Dětské vědecké konference. Odborná porota na závěr vybrala a ocenila ty nejlepší, kteří dokázali poutavě představit svá přírodovědná či technická témata. Do odborné poroty usedl i mecenáš Nadačního Fondu Neuron Ing. Jan Bednář, který podporuje mladé české vědce. Porota nejvíce ocenila vlastní pozorování účastníků doplněné například o experimenty. A právě s takovou prací vyhrál 1. místo ve věkové kategorii 10 – 13 let náš žák Adam Blaha ze sedmé třídy. Jeho prezentace se jmenovala „Život se suchozemskou želvou“. Konference se zúčastnili také další žáci naší školy: Ondřej Machálek a Kryštof Švehlík s prací „Bakterie“ a žáci deváté třídy Lukáš Kovařík a Jakub Straka s prací „Robotika aneb budoucnost nebo přítomnost lidstva?“.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za kvalitní reprezentaci a Adamovi blahopřejeme ke skvělému vědeckému úspěchu.

Na závěr bychom chtěli ocitovat slova paní Alexandry Hroncové, vedoucí oddělení vnějších vztahů Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a organizátorky DVK, která plně vystihují úroveň Dětské vědecké konference: „Juniorská konference si v ničem nezadá s dospěláckou verzí – jediným rozdílem je snad to, že tradiční coffee break nahradí cacao break.“

Mgr. Zuzana Šopíková

Fotogalerie

 

Příběhy bezpráví na ZŠ Mariánské náměstí

/20.11.2015

10. listopadu proběhl na naší škole již tradiční projekt Příběhy bezpráví společnosti Člověk v tísni. Tento projekt je součástí rozsáhlého vzdělávacího programu Jeden svět na školách. V letošním školním roce se do projektu zapojili žáci společenskovědního semináře 9. ročníku naší školy. Letošní ročník je věnovaný okupaci a roku 1968.

Beseda a projekce tentokrát neprobíhala ve škole, ale netradičně v Muzeu Jana Amose Komenského. Díky ochotě a vstřícnosti pana Mgr. Aleše Kapsy jsme mohli shlédnout prezentaci 22 autentických dobových fotografií ulic Uh. Brodu ve dnech 23. – 26. srpna 1968 od Jaroslava Glazy z fotoarchívu muzea. Celou besedu ještě umocnilo promítání dokumentu K. Strachoty „U nás pomáhali taky“ a filmového týdeníku z roku 1968. Celé setkání jsme ukončili emotivním dokumentem „Ticho“ z pohřbu Jana Palacha.

Velmi děkujeme za čas, který našim žákům pan Kapsa věnoval a za jeho osobní zážitky a pocity, se kterými na tuto dobu vzpomíná. Doufáme, že jsme se společně nesetkali naposledy, ale budeme i v dalších letech spolupracovat na dalších projektech, které nám pan Kapsa a Muzeum JAK nabídne či pomůže realizovat.

Mgr. Jitka Hudečková

Fotogalerie

 

Chcete znát původ jména své ulice?

/20.11.2015

Navštivte besedu paní Věry Ličmanové. My jsme se na ni vydali na Dům kultury v Uherském Brodě. V malém sále na nás čekala paní Věra Ličmanová, která nám připravila prezentaci o původu názvů ulic v našem městě. Dověděli jsme se, kde leží ulice, které jsme dosud neznali. Ukázala nám fotografie, jak vypadaly ulice Uherského Brodu dříve a jak vypadají dnes. Překvapilo nás, že Uherský Brod byl malinké městečko. Ulice jsou pojmenovány podle místa, významných osobností a dat nebo povolání, které ani neznáme. V našem městě máme asi 188 ulic.

Děkujeme paní Věře Ličmanové za zajímavé vypravování a paní vedoucí městské knihovny Věře Lovecké za organizaci této besedy.

Žáci a učitelky 3. a 4. tříd

Halloween ve školní knihovně

/12.11.2015

Dne 3. listopadu si holky z knihovnického kroužku připravily halloweenské dopoledne pro žáky druhých tříd. Jak to všechno probíhalo?

Děti jsme si rozdělily do skupinek a ke každé skupince se připojila jedna dívka z knihovnického kroužku. Jako první na řadu přišla pohádka, na kterou navazoval úkol nakreslit co nejvíce předmětů z pohádky, což bylo pro druháčky nejvíce zábavné. Potom děti hrály pexeso, na kterém si procvičily anglická slovíčka. Jakmile žáci dohráli pexeso, přišla na řadu spojovačka a matematické úkoly. Samozřejmě nemohla chybět čeština – děti vytvářely básničky o Halloweenu. Všechny básničky byly velmi povedené. Na konci jsme dětem rozdaly halloweenské omalovánky. Potom jsme vyhodnotily nejlepší skupinku, dětem rozdaly za odměnu malou upomínku a všichni jsme se společně vyfotili. Děti si Halloween se staršími holkami užily a moc se jim líbil.

A na závěr ukázka několika básniček žáků 2. tříd:

Čarodějka podzimní
vykouzlí nám dýni.
Vykouzlí nám pohádku
o červeném káčátku.

Černá kočka
vypadá jak vločka,
vypadá jak čertík,
přezdívá se Bertík.

(2. A – Z. Chmelinová, T. Chromek, M. Chovancová, M. Kubíková, N. Urbánková)

Ježibaba v chaloupce
strašně nahlas směje se.
Kocour mňouká za pecí.
A ježibaba zakvílí.
Ta baba před pecí
přes kocoura přeletí.

(2. A – A. Juračková, T. Kubelková, B. Kunčarová, A. Michalcová)

Moje dýně vypadá jak tchýně.
Upír šel pro sýr.
Zavlnil se vzduch,
objevil se duch.

(2. B – S. Horáková, N. Matuchová, D. Šmíd, K. Soukeníková, N. Zálešáková)

Sepsaly a vyhodnotily členky knihovnického kroužku.

Fotogalerie

 

Výsledky školního sběru papíru

/04.11.2015

V měsíci říjnu se uskutečnil tradiční sběr tříděného papíru. Podařilo se nám nasbírat necelých 15 tun papíru. Děkujeme všem, kteří se aktivně účastnili i těm, kteří s organizací sběru pomáhali.

Vyhodnocení sběru

Fotogalerie

 

Cesta do Worthingu aneb Jak je důležité umět anglicky

/18.10.2015

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ESF, konkrétně „Výzva 56“, umožňuje žákům a učitelům vycestovat do zahraničí. Této možnosti využila také naše škola. Třicet žáků osmých a devátých tříd vycestovalo za doprovodu tří učitelek do Velké Británie. Nabídka byla pro děti velmi lákavá, protože jejich rodiče za téměř týdenní zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky nezaplatili vůbec nic. Vše včetně vstupů do památek bylo financováno z „Výzvy 56“.

Naši žáci si nejen pobyt, ale zdá se, že i cestu, užili plnými doušky. Představa 24 hodin strávených v autobuse byla pro mnohé znepokojující, ale překvapivě tam i zpět ubíhala docela rychle. Luxusní dvoupatrový autobus, televize s filmy dle výběru žáků, chytré telefony, čilá družba mezi ZŠ Mariánské, Uherský Brod a ZŠ Felberova, Svitavy – to vše cestu zpříjemnilo a urychlilo. Že jsme byli v noci trošku polámaní? To vše nám vynahradilo ohromující velkoměsto Londýn. Tato metropole má 8,6 milionů obyvatel, denně sem další milion lidí dojíždí za prací, a do toho se začne motat spousta turistů, hlavně z Česka. Naše skupinka čítající 67 Čechů se zdárně svezla lanovkou, městským vlakem bez řidiče, londýnským metrem s několika přestupy a nakonec i lodí. Věřte nevěřte, nikdo se za celou dobu neztratil, nikdo si na nic nestěžoval a nikoho nebolely nohy – navzdory všem dopravním prostředkům jsme spoustu kilometrů nachodili pěšky. Stálo to zato – během pondělí a pátku v Londýně jsme navštívili nebo aspoň viděli Tower Bridge, Tower of London, Shakespearovo divadlo Globe, katedrálu svatého Pavla, Trafalgarské náměstí, Wesminsterské opatství, parlament, Buckinghamský palác a další zajímavá místa. Celý Londýn jako na dlani jsme si prohlédli během projížďky na 135 metrů vysokém London Eye.

Hlavním cílem naší cesty bylo město Worthing. Pokud jste nečetli hru Oscara Wildea Jak je důležité míti Filipa, vězte, že hlavní hrdina byl pojmenován právě podle města Worthing, které si slavný spisovatel Wilde velmi oblíbil. Rádi jsme s ním souhlasili – i nám Worthing přirostl k srdci během pár dní. Rozbouřené moře, čerstvý přímořský vzduch, všude klid a mír, přestože město má téměř sto tisíc obyvatel. Podle našich zkušeností z rodin, v nichž jsme byli ubytovaní, obyvatel převážně milých a pohostinných, ale hlavně anglicky mluvících. Takže anglickou konverzaci jsme procvičili doslova na každém kroku. Naše žáky si navíc na tři dopoledne vzali do parády angličtí učitelé ze školy St. George´s School of English, a obě strany si tuto výuku velmi pochvalovaly. Každé odpoledne jsme vyjeli na výlet do okolí a navštívili středověké městečko Arundel, přímořské lázně Brighton a přístav Portsmouth, kde jsme osobně prošli loď kapitána Nelsona, na níž zvítězil v bitvě u Trafalgaru.

Největší poděkování patří MŠMT za penízky, vedení naší školy za podporu, rodičům, kteří nám svěřili své děti, žákům, kteří po celou dobu fungovali na jedničku s hvězdičkou a v neposlední řadě naší průvodkyni Darince, která nás vtipně a mile provedla všemi nástrahami Velké Británie.

Kateřina Janků, Jana Nožičková, Martina Dolinská

Fotogalerie

 

Shadowing ve Francii

/18.10.2015

20. září jsme vycestovaly do školy ve Scaer v Bretani. Dostalo se nám velmi vřelého přijetí od kolektivu učitelů zdejší školy. Mohly jsme zhlédnout výuku francouzštiny, angličtiny, španělštiny, matematiky, tělesné výchovy a dokonce i plavání. Dozvěděly jsme se hodně o systému francouzského školství, sledovaly jsme metody a formy práce učitelů i dětí. Okouzlila nás příroda pobřeží Atlantiku, krásná historická města i zdejší přátelští lidé. Těšíme se, že jim budeme moci jejich pohostinnost brzy vrátit.

M. Kučerová, E. Machálková, L. Šišperová, Z. Uhrová

Foto

 

Seznamovací pobyty šestých tříd

/24.09.2015

Tradiční seznamovací neboli adaptační pobyty šestých tříd proběhly od 7. do 11. září 2015. Jako už tradičně jsme vyjeli do hotelu Jelenovská u městečka Valašské Klobouky. Změnou oproti předešlým ročníkům byl počet tříd, tentokrát nastoupily na druhý stupeň hned tři šesté třídy. Přesto všechno proběhlo na výbornou. Počasí nám přálo, a tak se třídy 6.A a 6.C, které absolvovaly pobyt od pondělí do středy současně, pěkně prostřídaly při vnitřních a venkovních aktivitách. Také třída 6.B si od středy do pátku užila čerstvého vzduchu v okolí Jelenovské dostatečně. Cílem her a aktivit je lepší vzájemné seznámení dětí, spolupráce, tolerance, schopnost řešit konflikty a zátěžové situace. Třídní učitel vidí, jak třída pracuje a reaguje, během necelých třech dní zažijí a vyzkouší žáci mnoho situací, které je sblíží a naučí spolupracovat.

Realizační tým - Blanka Kňazejová, Helena Zemčíková, Hana Dvořáčková a Kateřina Janků - se snaží program neustále inovovat a vylepšovat podle ohlasů předchozích ročníků, snad i proto byla velká řada šesťáků spokojena s celým pobytem. Co do oblíbenosti vedou pohybové aktivity, ale i ty, u nichž je třeba trošku lámat si hlavu. Chvíle volna naplněné návštěvou bazénu, hraním stolního tenisu a vzájemnými návštěvami na pokojích mají také nezastupitelné místo při sbližování našich šesťáků.

Kateřina Janků

Fotogalerie

 

Úspěch na republikovém finále OVOV

/20.09.2015

Žáci naší školy se v loňském školním roce opět zapojili do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Zakladateli tohoto projektu jsou olympionici Robert Změlík a Roman Šebrle, další patronkou je Šárka Kašpárková. OVOV je zaměřen na rozvoj sportovní všestrannosti, síly a vytrvalosti. Po vítězství v krajském kole se do republikového finále probojovala žákyně 4. třídy Nela Bábíčková. A jak „chutná“ účast na republikovém finále?

Je čtvrtek 10. září, Praha nás dopoledne vítá chladným a zamračeným počasím. Po přesunu na místo závodů, registraci a ubytování na vysokoškolských kolejích čeká na 630 závodníků republikového finále a učitelský doprovod nácvik slavnostního nástupu na stadionu Dukla Praha (Juliska). Pátek 11. září. Po snídani v menze ČVUT se všichni závodníci, učitelé a také mnoho rodičů přesunuje na stadion Juliska ke slavnostnímu zahájení dvoudenního desetiboje. Atmosféra je neuvěřitelně silná. Po zaznění slavnostního gongu se po sportovní ploše rozběhnout a rozmístí všichni závodníci tak, že utvoří barevný obrazec olympijských kruhů a učitelé symbolizují rok 2015. Ve žlutých tričkách ve dvou zástupech přichází na trávník více než 50 sportovních legend, olympioniků, kteří přišli podpořit soutěžící a zůstanou přítomni po celé dva dny závodů. Když začne hrát Ústřední hudba armády ČR, téměř se tají dech. Poté zazpívá českou hymnu zpěvačka Marta Jandová.

Sportovní klání svým proslovem zahajují olympionici a zakladatelé OVOV, páni Robert Změlík a Roman Šebrle, ke sportovcům promlouvá a hodně úspěchů přeje další významná osobnost českého sportu, osminásobná olympijská vítězka, paní Věra Čáslavská. Zahájení je ještě umocněno seskokem výsadkové jednotky armády ČR, výsadkáři přistávají přesně uprostřed stadionu. Po slavnostním zahájení znovu zpívá Marta Jandová a poté již na všechny čeká zahřívací „zumbová“ rozcvička. Závodníků je na stovky, a proto se závodí na dvou stadionech. Přesuny soutěžících zajišťuje policie ČR, s měřením výkonů je nápomocna profesionální armáda ČR. Vše je perfektně připraveno. Může se rozběhnout první disciplína, sprint na 60 m.

Po všech rozbězích přichází na řadu hod medicinbalem (vzad), skok daleký, shyby na šikmé lavičce (2 minuty) a závodní den končí přeskoky přes švihadlo (4 způsoby/2 minuty). Všechny výsledky jsou v krátkém čase dostupné na internetu a tak mají soutěžící neustále přehled o průběžném pořadí. Daří se. Nela je po 5ti disciplínách prvního dne na průběžném 4. místě. Jako rodič přiznávám slzy štěstí a pýchy. Nervozita konečně opadá, alespoň do rána dalšího dne.

Po ukončení závodů prvního dne přichází na řadu exhibiční závod ve stejném 10ti boji, ve kterém se utkali například filmový režisér Jakub Kohák, český moderní pětibojař David Svoboda a jeho bratr, triatlonista Tomáš Svoboda, olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor a mnozí další. Diváky pobaví a zároveň předvedou skvělé sportovní výkony, kterými zakončí první den sportovního klání.

Je sobota ráno a před soutěžícími je dalších pět disciplín, trojskok, kliky a sed – lehy (2 minuty), hod kriketovým míčkem a běh na 1000 m. Když jste na průběžném 4. místě, máte touhu to dotáhnout o ten stupínek výš. Silové disciplíny jsou Nele jako „šité na míru“, přesto se ukazuje, že nejlépe bodované disciplíny; kliky (76) a leh-sedy (80); nám nebudou stačit k posunu o příčku výš. Ba naopak. Klesáme na průběžné 6. místo, které už si po hodu kriketovým míčkem a závěrečném běhu na 1000 m s přehledem udržíme.

Nela končí v republikovém finále OVOV na skvělém 6. místě z 24 závodnic své věkové kategorie. V mnoha disciplínách udělala svůj osobní rekord. Poznala řadu skvělých sportovních legend českého sportu, získala mnoho cenných zkušeností z prvních (a snad ne posledních) velkých závodů a zjistila, že vynaložená příprava na závody stála za to. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Martina Bábíčková

Fotogalerie

 

Oznámení školní jídelny a pozvání ke společnému obědu

/28.08.2015

Vážení rodiče, milí žáci, ve školní jídelně již v průběhu minulého školního roku proběhly změny v objednávkovém a výdejového systému stravy. V průběhu prázdnin byla dokončena modernizace systému. S touto změnou je nutno provést výměnu čtecích medií. Od 1. září 2015 již nebudou fungovat karty s číselným kódem, žádáme všechny strávníky, kteří doposud karty užívali, o vyzvednutí čipu, který Vám bude vydán za zálohu 120 Kč. Věříme, že oceníte výhody těchto změn.

Od 1. září 2015 je upravena cena stravného s odůvodněním na nárůst cen vstupních surovin a povinnosti stravovacího zařízení dodržovat výživové dávky v jednotlivých kategoriích dle vyhlášky 463/2011 Sb. z 23. prosince 2011, kterou se mění vyhl. 107/2008, o školním stravování. Navýšení stravného je o 1 Kč.

- věková kategorie 7 – 10 let: 22 Kč
- věková kategorie 11 – 15 let: 25 Kč
- věková kategorie nad 15 let: 28 Kč

Věnujte, prosím, pozornost nastavení inkasního limitu pro odchozí platbu na účet školy za stravné, aby vyhovoval zvýšené ceně stravného.

V měsíci září opět zveme všechny rodiče do školní jídelny ke společnému obědu. Máte možnost:

- ochutnat připravovaná jídla podle školních receptur
- využijte společných chvil s dětmi při obědě
- poznáte prostředí, ve kterém tráví děti čas oběda
- vrátit se do svých školních let
- poznat, jak se od té doby změnilo školní stravování
- přesvědčit se o mýtech školního stravování

Podrobné informace ke stažení zde: Zveme rodiče do školní jídelny

Věra Šmídová, vedoucí školní jídelny

Provozní řád školní jídelny: ke stažení

 

Oznámení o výsledku veřejné zakázky

/22.06.2015

Oznámení o výsledku veřejné zakázky Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyty pro žáky a zahraniční jazykové kurzy pro učitele, projektu Rozvoj jazykových kompetencí na základní škole, registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.0969.

Výsledek výběrového řízení

 

Historie šk. roku 2014/2015